Wczytuję dane...
Model: 16-70 mm
Kod producenta: SEL1670Z.AE
Waga produktu: 0.308 kg
Gwarancja: 24 miesiące
Realizacja zamówienia: 24 godziny
EAN 4905524935462
Wysyłka od: 14.90 PLN
Producent: SONY
Oblicz ratę

Obiektyw Carl Zeiss wyposażony w stabilizator SteadyShot, soczewkę AA i przysłonę F4 w całym zakresie ogniskowych. Standardowy obiektyw przeznaczony do aparatów Sony NEX. Charakteryzuje się bardzo użytecznym zakresem ogniskowych oraz stosunkowo niewielkim rozmiarem. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie mobilność połączoną z wysoka jakością. Model ten posiada elektroniczną regulację ogniskowej.

Fotografuj jak zawodowcy
Chcesz poczuć się jak profesjonalista? Z tym obiektywem jest to o niebo łatwiejsze. Zaawansowana konstrukcja obiektywu Carl Zeiss pozwala na uzyskanie profesjonalnej jakości zdjęć z utrwalonymi wszystkimi szczegółami i każdym odcieniem barwy.

Specjalistyczna powłoka
Przeciwodblaskowa powłoka Zeiss T osłabia powstawanie refleksów i tzw. duszków, dzięki czemu na zdjęciach widać tylko świeże i naturalne kolory.

Stabilizacja obrazu
Stabilizator SteadyShot automatycznie redukuje drgania aparatu trzymanego w ręce. Zdecydowanie ułątwia pracę oraz uzyskanie stabilnych filmów i nieporuszonych zdjęćpodczas gdy nie korzystamy ze statywu.

Mniejsza waga, taka sama rozdzielczość
Dzięki zastosowaniu soczewki AA, obiektyw SEL-1670Z jest teraz chudszy, a zarazem nie wpłynęło to na dokładności reprodukcji.

Koniec z dużymi ustawieniami ISO
Maksymalna przysłona obiektywu to F4 w całym zakresie ogniskowych, eliminuje ona konieczność zwiększania czułości ISO i pomaga w uzyskaniu nadzwyczajnych zdjęć o niskim poziomie szumów.

Lepsze zdjęcia w słabym świetle
Po włączeniu w aparacie trybu zdjęć z ręki o zmierzchu lub trybu wyraźnego ruchu, obiektyw dzięki swojej konstrukcji oraz zaawansowanej optyce zapewnia znakomite zdjęcia i filmy mimo trudnego, słabego oświetlenia.

Bądź bliżej wydarzeń
Ogniskowa od 16 do 70 mm umożliwia uchwycenie każdego szczegółu z dowolnej odległości.

Gotów na wszystko
Dla obiektywów o zaawansowanych budowach, nie ma wyzwań nie do pokonania. Od wakacjyjnych zdjęć po profesjonalne portrety, obiektyw SEL-1670Z poradzi sobie zawsze. Jego konstrukcja i zoom jest tak uniwersalny, że nadaje się na każdą okazję.

Wspaniałe rezultaty z małego aparatu
Dzięki obiektywowi z mocowaniem typu E aparat o wymiarach kompaktu umożliwia wykonywanie zdjęć o dużej rozdzielczości i jakości godnej lustrzanki.

Sprawny i szybki autofokus
Obiektyw cechuje się nastawianiem ostrości i niemal bezgłośnym działaniem, co bardzo przydaje się przy nagrywaniu filmów.

Doskonałe portrety
Kołowa przysłona umożliwia miękkie rozmycie tła i znakomicie ułatwia wykonywanie profesjonalnych zdjęć portretowych.

Ten naprawdę poręczny obiektyw zmiennoogniskowy, użytkownikom aparatów z mocowaniem typu E pozwala poznać w optykę Carl Zeiss. Dzięki wygodnemu, 4-krotnemu zoomowi (24 - 105 mm w przeliczeniu na format małoobrazkowy) obiektyw SEL-1670Z idealnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu, przy fotografowaniu krajobrazów, wykonywaniu portretów i spontanicznym utrwalaniu chwil z życia.

Obiektyw odznacza się dużym kontrastem i wysoką rozdzielczością w pełnym zakresie ogniskowych. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii jedną soczewkę AA połączono z trzema zwykłymi soczewkami asferycznymi, uzyskując zmniejszenie wymiarów i wagi obiektywu bez pogorszenia jakości obrazu. Powierzchnie optyczne są pokryte cenioną powłoką Carl Zeiss T. W odróżnieniu od innych konstrukcji zmiennoogniskowych, obiektyw w całym zakresie ogniskowych ma stałą maksymalną wartość przysłony F4. Pozwala to użytkownikowi zamrażać szybki ruch przez skrócenie czasu migawki i uniknąć nastawiania dużych czułości ISO przy zdjęciach w zbliżeniu. Dodatkową zaletę stanowi przysłona kołowa, nadająca nieostrym fragmentom atrakcyjny dla oka, miękki wygląd.

Dane techniczne

Konstrukcja optyczna 16 elementów w 12 grupach
Napęd autofokusa TAK
Stabilizacja obrazu Optical SteadyShot
Liczba listków przysłony 7 listków
Minimalny otwór przysłony 22
Minimalna odległość ostrości (cm) 0,35 m
Średnica filtra (mm) 55 mm
Maks. średnica x długość (mm) 66,6 x 75 mm
Waga (g) 308 g
Dodatkowe informacje Powłoka przeciwodblaskowa ZEISS T*
W komplecie Osłona (ALC-SH127), Przednia przykrywka obiektywu, Tylna przykrywka obiektywu, pokrowiec.
Polecamy