Wczytuję dane...
Kod producenta: ILCE-6600M/B
Waga produktu: 0.3 kg
Gwarancja: 24 miesiące
Realizacja zamówienia: 2 dni
EAN 4548736108639
Wysyłka od: 14.90 PLN
Producent: SONY
Oblicz ratę

Sony A6600

Wszechstronne narzędzie uwalniające Twoją kreatywność

Sony A6600 został wyposażony w funkcje zapewniające wszystko, czego potrzebujesz w każdej sytuacji zdjęciowej. Wydajny i szybki autofocus, efektywnie działająca stabilizacja obrazu i znakomita jakość uzyskiwanych zdjęć i filmów, gwarantują satysfakcję podczas rejestrowania najpiękniejszych chwil. Akumulator o dużej pojemności pozwala na swobodne nagrywanie filmów w jakości 4K.

Najlepszy specjalistyczny aparat APS-C

Aparat Sony A6600 otrzymał nagrodę dla najlepszego specjalistycznego aparatu z matrycą APS-C roku 2020 przyznaną przez TIPA (Technical Image Press Association) - globalną organizację, zrzeszającą czasopisma o tematyce związanej z fotografią i obrazowaniem. Nagrody TIPA to najbardziej prestiżowe nagrody w branży przyznawane co roku sprzętom wyróżniającym się na tle konkurencji.

Niezawodny system AF

Szeroki obszar pól AF i superszybka prędkość działania systemu ustawiania ostrości pozwalają na uzyskiwanie doskonałych ujęć. Co więcej aparat oferuje niezwykle wydajne śledzenie ruchomych obiektów. Gęsto rozmieszczone punkty ostrości zajmują ok. 84% obszaru kadru, a hybrydowy system AF łączy w sobie zalety detekcji fazowej i kontrastu. Dzięki temu czas reakcji autofocusa wynosi zaledwie 0,02 s. Sony A6600 oferuje tryb śledzenia obiektów oparty o rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję. Wśród jego wariantów jest Eye AF, który działa także w przypadku fotografowania zwierząt. Aparat posiada super szybki tryb zdjęć seryjnych działający z prędkością do 11 kl./s z buforem na 116 plików JPEG. Dodatkowo możliwe jest korzystanie z cichego trybu zdjęć seryjnych, który wykonuje zdjęcia z prędkością 8 kl./s. 

5-osiowa stabilizacja obrazu

Nie martw się o drgania aparatu dzięki wykorzystaniu niezwykle wydajnej 5-osiowej stabilizacji obrazu. W aparacie tym wykorzystano system zaimplementowany z modeli pełnoklatkowych. Mechanizm wykrywa nachylenia aparatu wzdłuż 5 osi. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie wyraźnych zdjęć podczas fotografowania przy małej ilości światła lub w trakcie korzystania z teleobiektywów.

Doskonała jakość obrazu

Aparat wykorzystuje matrycę CMOS Exmor APS-C o rozdzielczości 24,2 MP i procesor obrazu BIONZ X. Połączenie tych elementów pozwala na uzyskiwanie zachwycających obrazów w każdych warunkach. Dodatkowo aparat działa naprawdę płynnie a wydajne przetwarzanie obrazów pozwala na wykorzystanie ich pełni potencjału. Sony A6600 zapewnia zdjęcia i filmy wolne od szumów nawet w przypadku korzystania z wysokich wartości ISO. 

Poczuj magię 4K

Odczyt pełnych pikseli bez łączenia ich w grupy pozwala na filmowanie w wysokiej jakości 4K. Profil obrazu HLG (Hybrid Log-Gamma) obsługuje imponujący HDR. Dodatkowo podczas filmowania możesz korzystać z zaawansowanej stabilizacji obrazu. Podobnie podczas rejestrowania wideo możesz skorzystać z trybu śledzenia ostrości w czasie rzeczywistym. Aparat oferuje także tryby kreatywne, takie jak np. time lapse. Skorzystaj z dodatkowych akcesoriów i podłącz np. zewnętrzny mikrofon w celu udoskonalenia dźwięku. 

Przygotowany na wszystko

Sony A6600 posiada wzmocnioną i uszczelnioną konstrukcję, która pozwala na pracę w trudnych warunkach otoczenia. Co więcej oferuje wydajny akumulator, który pozwala na swobodne realizowanie materiałów. Konfigurowalne przyciski pozwalają dostosować sposób pracy urządzenia do własnych potrzeb i przyzwyczajeń. 

Najważniejsze cechy:

  • Matryca formatu APS-C
  • Wbudowana 5-osiowa stabilizacja obrazu - Mechanizm przesunięcia przetwornika obrazu z 5–kierunkową kompensacją
  • Przełomowa technologia AF dostępne do tej pory tylko w aparatach pełnoklatkowych
  • Eye-AF rozpoznający oczy zarówno zwierząt jak i ludzi (współpracujący również z trybem filmowania)
  • Real Time Tracking – algorytmy śledzenia ostrości oparte o sztuczną inteligencję doskonale znane z sony A9.
  • Szerszy zakres ISO pozwalający swobodnie fotografować i filmować niemal w każdych warunkach
  • Ponad 2x bardziej wydajny akumulator w stosunku do a6500
  • Aparat posiada wejście na mikrofon i słuchawki typu jack.

Liczba efektywnych pikseli [mln]: 24,2
Typ matrycy: Exmor CMOS
Rozmiar matrycy: APS-C
Zoom optyczny: 7,5x
Ogniskowa (ekwiwalent dla 35mm) [mm]: 27-203
Jasność obiektywu [f/]: 3,5-5,6
Zakres ustawiania ostrości [cm]: 0,45
Stabilizacja: IBIS, 5-cio osiowa
Średnica obiektywu [mm]: 55
Czas otwarcia migawki [s]: Fotografie: 1/4000 do 30 s, B; filmy: 1/4000 do 1/4 (co 1/3 stopnia); do 1/60 w trybie automatycznym (do 1/30 w trybie automatycznego wydłużania czasu otwarcia migawki)
Pomiar światła: Wielosegmentowy, Centralnie ważony, Punktowy (standardowy/duży), uśrednienie wartości dla całego obszaru, jasny obszar
Rozmiar LCD [cale]: 3
Typ LCD: panoramiczny TFT
Rozdzielczość LCD [piksele]: 921 600 punktów
Obracany LCD: tak
Wizjer: Wizjer elektroniczny 1,0 cm (typ 0,39"), kolorowy,
Autofokus: Fast Hybrid AF (AF z detekcją fazy / AF z detekcją kontrastu)
Manualfokus MF: DMF (bezpośrednia ręczna regulacja ostrości), ręczna regulacja ostrości
Tryby ekspozycji: Wielosegmentowy, Centralnie ważony, Punktowy (standardowy/duży), uśrednienie wartości dla całego obszaru, jasny obszar
Czułość ISO: 125-12800 (z rozszerzeniem do ISO 64)
Balans bieli: Auto, dzienne, cień, chmury, światło jarzeniowe, światło fluorescencyjne (4 rodzaje), lampa błyskowa, ustawienia w skali Kelvina, podwodne, własne
Lampa błyskowa: Lampa błyskowa do systemu Sony α zgodna ze stopką Multi Interface, możliwość użycia adaptera stopki do podłączania lamp wyposażonych w stopkę z automatyczną blokadą
Samowyzwalacz: 10 s opóźnienia / 5 s opóźnienia / 2 s opóźnienia / Ciągły z samowyzwalaczem (3 klatki po 10 s / 5 klatek po 10 s / 3 klatki po 5 s / 5 klatek po 5 s / 3 klatki po 2 s / 5 klatek po 2 s) / Bracketing z samowyzwalaczem (wył. / 2 s opóźnienia / 5 s opóźnien
Zdjęcia seryjne: Hi+: 11 kl./s, Hi 8 kl./s, Mid: 6 kl./s, Lo: 3 kl./s
Dźwięk: XAVC S: LPCM 2-kan., AVCHD: Dolby® Digital (AC-3), 2 kanały; Dolby® Digital Stereo Creator
Format zapisu danych: Foto: JPEG (zgodność z DCF 2.0, Exif 2.31, zgodność z MPF Baseline), RAW (format Sony ARW 2.3), Film: XAVC S, zgodność z formatem AVCHD 2.0
Menu w języku polskim: tak
Pamięć: w zależności od zastosowanej karty pamięci
Złącza: HDMI micro (typu D), Multi/Micro USB, gniazdo mikrofonowe (mini jack stereo 3,5 mm), gniazdo słuchawkowe (mini jack stereo 3,5 mm)
Bezprzewodowa praca zdalna: tak, Imaging Edge
Waga [g]: ok. 503
Wymiary [mm] - szerokość: 120
Wymiary [mm] - wysokość: 66,9
Wymiary [mm] - głębokość: 69,3
Model akumulatora: NP-FZ100
Polecamy